Domov pro seniory Žacléř

‌‌Rýchorské domovy sociální péče, příspěvková organizace budova Žacléř má kapacitu 52 lůžek.

Klienti jsou ubytování na 4 patrech v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  

Poskytujeme tyto základní činnosti:

Základní sociální poradenství - poskytnutí informací o službě, pomoc s vyplněním žádosti o umístění, podání informací ohledně Příspěvku na péči atd.

1) Poskytnutí ubytování – 24 hodin denně, každý den, po dobu trvání smlouvy. Poskytujeme ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Součástí každého pokoje je sociální zařízení. Cena za ubytování zahrnuje úklid pokoje, topení, spotřebu teplé a studené vody, elektrické energie, praní a drobné opravy ložního, osobního prádla a ošacení, žehlení, údržbu pokoje. Nemáme k dispozici (vyčleněný) pokoje pro manželské páry, toto lze zajistit pouze  v případě uvolnění celého pokoje. 

Nabízíme v současné době ubytování:

14 x  jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením

19 x dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením

Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem (polohovatelné lůžko, noční stolek, šatní skříň, polička, křeslo, stolek). 

2) Poskytnutí stravy a pitný režim – každý den po dobu trvání smlouvy v rozsahu snídaně, přesnídávka (dopolední svačina), oběd, svačina, večeře, druhá večeře (diabetici). Strava je klientům upravována v souladu se zásadami správné výživy, s ohledem na věk a zdravotní stav strávníků. Stravování je zajištěno vlastní kuchyní, která je umístěna v budově. Pitný režim je zajištěn po celý den -  termo nádoby, automaty na studené nápoje. 

Klienti se mohou stravovat na pokoji, společenské místnosti (je vybavena kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastní stravy), jídelně.

3) Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - Pomoc při oblékání a svlékání oblečení a pomůcek. Pomoc při přesunu na lůžko, vozík, polohovací křeslo a jiné kompenzační pomůcky. Pomoc při vstávání z lůžka, uléhání, změna poloh a jiné. Pomoc při prostorové orientaci, samostatném pohybu ve vnitřních i vnějších prostorách.

4) Pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu. Součástí pokoje každého klienta je sprcha, umyvadlo, WC. Rýchorské domovy mají pro své imobilní klienty také k dispozici společné koupelny, které jsou vybaveny moderní hydraulickou vanou. Při péči o klienta používáme různé vozíky, polohovací křesla, chodítka, polohovací lůžka, zvedáky, stropní nosný systém a jiné pomůcky.

5) Zprostředkování kontaktu se společenkým prostředím. Sociálně terapeutické činnosti, aktivizační činnosti. Aktivizační činnosti poskytujeme za účelem podpory a rozvíjení fyzických, psychických, sociálních a duchovních potřeb klienta. Aktivizační činnosti – výtvarné techniky, ruční práce, pečení, kulturní vystoupení, přednášky, soutěže a jiné. 

Aktivity jsou poskytovány individuálně nebo skupinově.

6) Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí:

- pomoc s vyplněním tiskopisů (důchod, Příspěvek na péči, koncesionářský poplatek – tv…)

- zajištění potřebných formalit při vyřízení trvalého pobytu

- komunikace s peněžními ústavy, pojišťovnami

- písemná komunikace s rodinou, přáteli, úřady, soudy

- zprostředkováváme ověření podpisu Obecním úřadem

- pomoc s vyřízením vdovského a vdoveckého důchodu

- zajištění voličského průkazu, dojednání možnosti volit v domově atd.

Ošetřovatelská a zdravotní péče:

Zdravotní služby, ošetřovatelská péče – zajištěna nepřetržitá služba zdravotnického a ošetřovatelského personálu. Rýchorské domovy zprostředkovávají zdravotní péči. Lékař  ordinuje 1x týdně, případně dle potřeby. Rýchorské domovy zajišťují doprovod na odborná vyšetření.

Zajišťujeme tyto doplňkové služby (externisté)

Kadeřnice

Pedikúra